1. Для перевірки знань пройдіть тест за новелою О. Кобилянської «Іmpromtu phantasie».
2. Прочитайте новелу О. Кобилянської «Valse melancolique» або прослухайте.
3. Опрацюйте матеріал підручника О. Авраменка "Українська література" 10 клас ст. 166-168.
4. Ознайомтесь з презентацією.
- Яке враження на вас справляє класична музика?
Коли ми слухаємо музичний твір, у кожного з нас виникають свої думки, асоціації, свої переживання.
Чи цікаво, як звучить "Меланхолійний вальс"?.. Чи, може, кожен з нас чує його тривожно-ніжні переливи у хвилини свого найбільшого душевного болю?.. Бо це мелодія душі?..
Музика в житті О. Кобилянської була чи не найбільшим захопленням. Недарма мисткиня писала: «Музику люблю пристрасно, і вона має на мене дуже сильний, майже потрясаючий вплив». Маючи музикальний слух, сама добре грала на фортепіано. Любила твори Ф. Ліста, Р. Шумана, В. Моцарта, Ф. Мендельсона, та найбільший відгук у її душі викликав Ф. Шопен.
Уперше новела була надрукована 1898 р. у «Літературно-науковому віснику».
У листі до Осипа Маковея від 17 лютого 1898 року Ольга Кобилянська писала:«Прочитали « Valse melancolique» і знаєте історію мого життя. Се моя історія. Більше не кажу нічого».Коли О.Кобилянську запитали про провідну думку новели, вона,дивуючись,відповіла зустрічним запитанням: «А чи ви маєте її, коли переживаєте настрій, який не дає вам спокою, викликає прагнення здійснити велику мрію, кличе вас кудись так сильно, що ви не можете навіть передати цього поклику?»
Письменниця у згадуваному листі до О. Маковея від 17 лютого 1898 р. зауважувала: «...Я думаю, що моя заслуга се та, що мої героїні витиснули вже або бодай звернуть на себе увагу русинів (тобто українців.– Ф. П.), що побіч дотеперішніх Марусь, Ганнусь і Катрусь можуть станути і жінки європейського характеру, не спеціально галицько-руського»
Слова, які ви зустрінете у новелі і лексичне значення яких зрозуміле не всім (за Академічним словником та джерелами Інтернету)
Елеганція – елегантність (М. Грушевський)
КОНСЕКВЕ́НТНИЙ, а, е, книжн. Те саме, що послідовний.
МЕЛАНХО́ЛІЯ, ї, жін. 1. Важкий, похмурий, сумний настрій; сум, туга. 2. Психічне захворювання, для якого характерні пригнічений стан, загальмованість думок, рухів, маячні ідеї.
ОТОМА́НКА, и, жін., рідко. Широкий м'який диван з подушками замість спинки і з валиками на краях.
ХОСЕ́Н, хісна, чол., діал. Користь.
ЧИНШ, у, чол., іст. Натуральний або грошовий податок, що його платили поміщикам чи на державу в феодальній Європі.
6. Прослухайте аналіз новели.
Роботи надсилайте за адресою:vevtonenko@gmail.com
Немає коментарів:
Дописати коментар